Dajemy Dzieciom Siłę

Plan dnia

Uroczystości

Kontakt

O nas    Przedszkole nr 73 w Warszawie mieści się przy ul. Sygietyńskiego 4a. Nazwę "Bajeczka" otrzymało 13 kwietnia 2006 r. na podstawie Uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Dyrektorem placówki jest mgr Małgorzata Wasilewska.

O nas    Historia naszego przedszkola sięga 1953 roku, kiedy to we wrześniu placówka otworzyła swoje podwoje dla pierwszych podopiecznych. Przedszkole od początku usytuowane było w obecnym miejscu. Zmianom ulegała jedynie nazwa ulicy. Najpierw była to ulica Wąwolnicka, a od 1960 roku ulica Kukułeczki. Pod aktualnym adresem placówka funkcjonuje od 1967 roku.

O nas    Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, psychologa i logopedę. W placówce znajdują się cztery grupy wiekowe dla dzieci od 3 do 6 lat. Każdą grupą opiekują się dwie nauczycielki pracujące w systemie zmianowym, pracownik obsługi oraz dodatkowo w grupie dzieci 3 letnich - pomoc nauczyciela. O nas

Pracujemy w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego.

A także w oparciu o metody:

• E.Gruszczyk-Kolczyńskiej "Edukacja matematyczna"
  • KLANZA "Pedagogika zabawy "
  • W.Sherborne "Metoda ruchu rozwijającego"
  • Projektów badawczych

O nas Prowadzimy zajęcia dodatkowe takie jak:

• język angielski
  • rytmika

Raz w miesiącu organizujemy spektakle teatralne i koncerty, a także Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki,bal karnawałowy, Piknik Rodzinny

Ogólne warunki
     ubezpieczenia